Panaromik Asansörler

Panaromik Asansörler

image2

Ofis, otel, alışveriş merkezi gibi binalara zerafet ve güzellikleri ile değer katarken, aynı zamanda yolcuların ve etrafın görünebilirliğini de arttırırlar.

Makina daireli veya makina dairesiz olarak tesis edilebilen panoramik asansörler çevreyle çok iyi bir entegrasyon sağlarlar.
Eğlenceli bir seyirin yanı sıra konfor da ön planda tutulmuştur.
Kırılmaz lamine camdan yapılıp herhangi bir tehlike esnasında yolculara zarar vermeyecek şekilde tasarlanır. Kabinin cam ile çerçevelenmiş olması kullanıcısına ferahlık vermekte ve insanlar kapalı bir kabin yerine panoramik asansörleri tercih etmektedir.

Cazip tasarımları, müşteri beklentilerini ve kullanıcıların kullanım keyfini eşsiz bir şekilde birleştiren özel bir çözümdür. Bina mimarisine uygun olarak Tahrik düzeni elektrik ve hidrolik yapılabilmektedir.

Panoramik asansörlerimiz bina mimarisine uygun olarak 4 kişiden 21 kişiye kadar çeşitli kapasite ve 0,63 m/sn hızdan 2,5 m/sn hıza kadar çıkabilen özelliklere sahiptirler.

Yüksek hız ve konfora aşırı dikkat edilen binalarda frekans kontrollü hız kontrol üniteleri kullanılmaktadır. Frekans kontrollü sistemler konfor ve hassasiyetin yanında %45 elektrik tasarrufu sağlar.

Panoramik asansörler açık havada, alışveriş ve iş merkezlerinde, tren istasyonlarında vb. yerlerde başarıyla montaj edilebilmektedir.

Panaromik asansön en büyük lzelliği yan ve arka cephelerinin tamamen camdan üretilmesidir. Cazip tasarımları, müşteri beklentilerini ve yolcuların kullanım keyfini eşsiz bir şekilde birleştiren özel bir çözümdür.Görsellik açısından asansör tasarımından elde edebileceğinizin en iyisidir.Bina mimarisine uygun tahrik düzeni elektrikli ve hidrolik olarak yapılabilmektedir.

Panaromik asansörlerimiz, 4 kişiden 40 kişiye kadar çeşitli kapasite ve 0,63 m/sn hızdan  4 m/sn kıza kadar çıkabilen özelliklere sahiptirler.

Bir estetik harikası, binanızın mimarisine ayrı bir özellik katan panoramik asansörler her bina için ayrı ayrı tasarlanır.
Kabinin cam ile çerçevelenmiş olması kullanıcısına ayrı bir ferahlık vermekte ve insanlar kapalı bir kabin yerine panoramik asansörleri tercih etmektedir.

Bina mimarisine uygun olarak yuvarlak , kare, üçgen ve köşeli kabinler tasarlanabilir. 0.63 m/sn hızdan 2.5 m/sn hıza kadar değişik hızlar kullanılabilir.

Kabin kaplaması laminat veya paslanmaz çelik yapılabileceği gibi tüm çizgiler hayalleriniz ile sınırlıdır. Kapılar yarım otomatik olabileceği gibi
genelde bu tip asansörlerde otomatik kapılar kullanılır. Otomatik kapılar paslamaz çelik veya cam panel şeklinde yapılabilir.

Panoramik asansörler özellikle alışveriş merkezleri, oteller, restoranlar ve eğlence merkezlerinde kullanılır. Panoramik asansörleri diğerlerinden ayıran en büyük özellik yan ve arka cephelerinin camdan olmasıdır. Bu sayede kullanıcılara kapalı asansör kabinlerine nazaran ferah bir ortam olanağıyla görsel bir keyif sağlanır. Ayrıca kapalı asansörlerin verdiği huzursuzluk ortamdan uzaklaştırılarak asansör korkusu olan kişilere de asansör kullanımını cazip hale getirir ve dışarının görünebilir olması ziyaretçilerin farklı hizmetleri farkedebilmelerine de olanak sağlar. İsteğe göre kare, üçgen vb dizaynları yap
Panoramik asansörlerin camları herhangi bir tehlike anında yolculara zarar vermeyecek kırılmaz camdan üretilirler.

Panoramik asansörler açık havada, alışveriş merkezlerinde, tren istasyonlarında v.s. başarıyla monte edilebilmektedir. Panoramik asansörün en büyük özelliği yan ve arka cephelerinin tamamen camdan üretilmesidir. Cazip tasarımları, müşteri beklentilerini ve kullanıcıların kullanım keyfini eşsiz bir şekilde birleştiren özel bir çözümdür. Görsellik açısından asansör tasarımından elde edebileceğinizin en iyisidir.

Bina mimarisine uygun olarak Tahrik düzeni elektrik ve hidrolik yapılabilmektedir ve çeşitli kapasitelerde yapılırlar.